Acun Ilıcalı’nın, Fenerbahçe ve Galatasaray’dan istediği iki futbolcu!

Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, Sabah’tan Tuncay Kurtuluş’a bir röportaj verdi.

ACUN ILICALI’NIN AÇIKLAMALARI:

El attığınız her işte başarılı oldunuz. İngiltere’de başarı ne zaman?

“Şu an için başarılı buluyorum takımı. Aldığımızda 21. sıradaydı, şimdi 7… Tabii hayalimizdeki başarılara ulaşmadık ama bu iş merdiven çıkmak gibi bir olay. Kendi kariyerimde de öyle oldu zaten. İngiltere maceramızda da adım adım merdivenleri çıkmak istiyorum. Bir süre veremem çünkü bunun hızlısı da yavaşı da beni mutlu etmez. Sakin sakin çıkalım istiyorum.”

Kar amacı gütmediyseniz Ada’da takım almak çılgınlık değil mi? Hangi duyguyla Hull City’yi aldınız?

“Çok güzel bir soru. Ben futbol delisiyim. Hayatta en mutlu olduğun 10 olayı say desen ilk 3’te futbol çıkabilir. Bir futbol sevdalısı olarak futbolu dibine kadar yaşayacağım, aynı zamanda kendimi de bir yarışın içine sokabileceğim bir operasyon düşünürsek, benim hayalimdeki operasyon ancak bu olabilir. Hayat felsefem sevdiğim işleri yapıp, oralarda başarılı olup, bir şekilde yeni başarılara yönelme isteği.”

“Premier Lig, her yıl kurulan bir rüya mı?”

“Kesinlikle öyle… Biraz futboldaki kondisyon gibi düşün. Bazısının nefesi yeter, bazısının yetmez. Çünkü ciddi bir risk. Bir yandan da para yatırman lazım. Yanlış 3 transferle 3 seneyi kaybedip 50 milyon Euro zarar yapabilirsin. Yıllar önce FM (Futbol Manager) çok oynardık. Baktığın zaman bunun gerçeğini yaşıyorum şu an ama gerçeği zormuş.”

Hull City’yi bu kadro, bu oyun ile Süper Lig’e koysaydık şampiyon olabilir miydi?

“Üç sene önce gelse şampiyonluğa oynardı. İki sene önce olurdu, bu sene olamazdı. Ama 3. olur diye düşünüyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray kadroda Türkiye’de arayı açmış durumda.”

Süper Lig’den 2 futbolcu transfer hakkınız olsa kimler olurdu?

“Sezon sonuna kadar iki futbolcu alacak hakkım olsa, gözümü kapatıp Fred’i alırım. Seri-Fred-Ozan üçlüsü öyle güzel olur ki keyifli keyifli otur seyret. Bir de Muslera’yı alırım. Al Muslera’yı, hoş geldin Premier Lig…”

Ozan Tufan’ı yeniden milli takımda görebilecek miyiz?

“Ozan Tufan’ın milli takıma seçilmemesi, seçilemeyeceği anlamına gelmez. Onun bu performansını sürdürmesi lazım. 8 gol atmış. Bence geniş kadroda kesinlikle olması lazım. Hak ediyor. Tarz olarak da top taşır, savunması çok iyi, ikili mücadelesi çok çok iyi. Güzel bir kadromuz var ama son iki hazırlık maçında yumuşak kaldı. Sinyaller veriyor. Kadronun dinamizmi ve sertliği için Ozan şart.”

Hull City Premier Lig’e çıkarsa transfer politikası nasıl olacak?

“Allah’a şükür, şu anda transferde 1’i 3, 3’ü 5 yaparak gidiyoruz. 5 milyona alacaksın, o 30 olacak. 10’a alacaksın 50 olacak. Bunu başarmamız lazım. Politikamız böyle olacak. Nasıl ki Real Madrid, Arda Güler’i aldı. Bundan sonra ne kadar olacak tahmin edebiliyoruz. Öyle oyuncular yakalamamız gerek. Jaden Philogene’u 5’e aldık, şu an 30 milyon. Ama 30’a vermeye niyetimiz yok. Ozan yaşı itibarıyla (29) potansiyel oyuncu statüsünde değil. Türkiye’den 3 tane teklif aldık. Ama İngiltere’den teklif gelmedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x