‘Bombacı Mülayim’ polis çıktı: Gözaltına alındı

Bitlis Emniyet Müdürlüğü’ne ait çeşitli verileri sosyal medya platformu ‘X’ üzerinden ‘BombacıMülayim01’ adıyla açtığı hesaptan paylaşan polis V.K. görev yaptığı Trabzon’da, ona asılsız bilgi aktardıkları belirlenen 2 polis ise Bitlis’te gözaltına alındı.

DHA’nın haberine göre, V.K’nin el konulan dijital materyalleri üzerinde yapılan incelemelerde, kişiye özel, gizli ve çok gizli ibareli yaklaşık 3 bin evrakı arşivlediği ayrıca hukuki yardım adı altında menfaat temin ettiği, kendisine para aktarımında bulunan birçok mağdur da olduğu belirlendi.

Bitlis Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu’nun, faaliyetlerini, emniyet hizmetlerine tahsis edilen sivil aracı ve polis olan eşinin görev yerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine Bitlis Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı.

Yapılan çalışmalarda bu paylaşımların Trabzon Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğünde görevli polis V.K. tarafından ‘BombacıMülayim01’ adıyla açılan hesaptan yapıldığı belirlendi. Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimat doğrultusunda V.K., 2 gün önce görev yaptığı Trabzon’da yakalanarak Terörle Mücadele Kanunu’nun 6’ncı maddesi (terörle mücadele eden personeli hedef göstermek) ve Türk Ceza Kanunu’nun 136’ncı maddesi (kişisel verileri hukuka aykırı olarak başkasına vermek, yaymak ve ele geçirmek) kapsamında gözaltına alınarak Bitlis’e getirildi.

V.K.’ye Bitlis’te asılsız bilgi aktardıkları tespit edilen polisler S. B. ve O.Z. de dün gözaltına alındı.

Soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x